Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scorzonera laciniata L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Scorzonera (murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, murava (Hr), Horvatić, S., 19541819, turutva (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijinski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256, zminski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 791 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Arachnospermum laciniatum (L.) F. W. Schmidt, sinonim (s), Samml. Phys.-Oekon. Aufsätze 1: 274 (1795) , Podospermum calcitrapifolium DC., sinonim (s) , Podospermum laciniatum (L.) DC., sinonim (s), Fl. Franç., ed. 3, 4: 62 (1805) , Podospermum resedifolium (L.) DC., inclusive (incl.) , Scorzonera calcitrapifolia Vahl, sinonim (s) , Scorzonera resedifolia L., sinonim (s)

Common names: rascjepljena murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, krpasti politovac (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.