Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygala chamaebuxus L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Polygalaceae (krestušci (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygala (krestušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, krestušac (Hr), Domac, R., 19944, mlekača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 704 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chamaebuxus alpestris Spach, sinonim (s), Hist. Nat. Vég. 7: 127 (1838) , Polygaloides chamaebuxus (L.) Schwarz, sinonim (s)

Common names: šimširasti krestušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, lovor krestušac (Hr), Šugar, I., 19941985, šarenkasti krestušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šimširasti krestušac (Hr), Domac, R., 19944, zimzeleni krestušac (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.