Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Polygala vulgaris L.

Order: Fabales Bromhead

Family: Polygalaceae (krestušci (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Polygala (krestušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bresinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, krestušac (Hr), Domac, R., 19944, mlekača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 702 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: obični krestušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodkastolistni krestušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, gomolica (Hr), Šulek, B., 18791256, krestušak (Hr), Visiani, R., 18521686, križmanci (Hr), Šulek, B., 18791256, majdalenčica (Hr), Šulek, B., 18791256, mnogomlječec (Hr), Visiani, R., 18521686, obični krestušac (Hr), Domac, R., 19944, sveta jelena rožica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.