Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium sphaerocephalon L.

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 297 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Allium aegaeum Heldr. et Halácsy ex Halácsy, ? (dvojbeno), Verh. Zool. Bot. Ges. Wien 49: 195 (1899) , Allium descendens L., nomen ambiguum (n. ambig.), Nyman], Sp. Pl. 1753. , Allium loscosii K. Richt., sinonim (s), Pl. Eur. 1. 1890. , Allium margaritaceum var. robustum Maire, sinonim (s), Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 28. 1938. , Allium purpureum Loscos, sinonim (s), Trat. Pl. Aragon 1. 1876. , Allium regnieri Maire, sinonim (s), Bull. Soc. Hist. Nat. Afrique N. 22. 1931. , Allium sphaerocephaloides Foucaud ex Savatier, sinonim (s), Acad. Rochelle, Sci. Nat., Ann. 14: 76 (1878) , Allium sphaerocephalon var. typicum Regel, nomen invalidum (nom. inval.), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 3(2). 1875. , Allium sphaerocephalum var. bulbiferum Willk., sinonim (s), III. Fl. Hisp. 1: 157 (1885) , Porrum descendens (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1830. , Porrum sphaerocephaluon (L.) Rchb., sinonim (s), Fl. Germ. Excurs. 1830.

Common names: glavasti luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, glavasti luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.