Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sarcopoterium spinosum (L.) Spach

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sarcopoterium (oskorušica (Hr), Nikolić, T., 201912707, oskorušica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Sci. Nat. ser. 3 (Bot.), 5: 43 (1846)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Édouard Spach

Synonyms: Poterium spinosum L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: trnovita oskorušica (Hr), Nikolić, T., 201912707, trnovita oskorušica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.