Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prenanthes purpurea L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Prenanthes (gorčika (Hr), Nikolić, T., 201912707, dušica (Hr), Šulek, B., 18791256, gorčika (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 797 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chondrilla purpurea Lam., sinonim (s) , Crepis purpurea var. angustifolia Koch, sinonim (s)

Common names: rumena gorčika (Hr), Nikolić, T., 201912707, crvena gorčika (Hr), Domac, R., 19944, gorčika (Hr), Horvatić, S., 19541819, skrbozubac (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.