Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunus avium (L.) L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Prunus (šljiva (Hr), Nikolić, T., 201912707, šljiva (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Suec. ed. 2: 165 (1755)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cerasus avium (L.) Moench, sinonim (s), Moench, Methodus. 1794. , Cerasus avium var. sylvestris, sinonim (s) , Cerasus dulcis P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., sinonim (s), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 181 (1800) , Prunus cerasus var. actiana L., sinonim (s), Sp. Pl.: 474 (1753)

Common names: trešnja (Hr), Nikolić, T., 201912707, crna trešnja (Hr), Grlić, Lj., 19845498, divjaka (Hr), Šulek, B., 18791256, divlja trešnja (Hr), Grlić, Lj., 19845498, drobnica (Hr), Šulek, B., 18791256, drobnika (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičarica (Hr), Šulek, B., 18791256, ptičja trešnja (Hr), Grlić, Lj., 19845498, trešnja (Hr), Domac, R., 19944, trešnja divljaka (Hr), Grlić, Lj., 19845498

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.