Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunus dulcis (Mill.) D. A. Webb

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Prunus (šljiva (Hr), Nikolić, T., 201912707, šljiva (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Feddes Repert. 74: 24 (1967)

Taxon author(s) 1. Philip Miller2. David Allardice Webb

Synonyms: Amygdalus communis L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Amygdalus dulcis Mill., sinonim (s), Mill., Gard. Dict., ed. 8. 1768. , Prunus amygdalus Batsch., sinonim (s) , Prunus communis (L.) Arcang. non Huds., sinonim (s)

Common names: badem (Hr), Nikolić, T., 201912707, badem (Hr), Domac, R., 19944, bajam (Hr), Visiani, R., 18521686, mandala (Hr), Šulek, B., 18791256, mendol (Hr), Šulek, B., 18791256, mendul (Hr), Šulek, B., 18791256, mendula (Hr), Hirc, D., 1910670, mendula rana (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, menduo (Hr), Šulek, B., 18791256, migdal (Hr), Šulek, B., 18791256, mjendela (Hr), Šulek, B., 18791256, mjendelak (Hr), Šulek, B., 18791256, mjendeo sladki (Hr), Šulek, B., 18791256, mjendol (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.