Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Prunus domestica L. ssp. insititia (L.) Bonnier et Layens

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Prunus (šljiva (Hr), Nikolić, T., 201912707, šljiva (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Tabl. Syn. Pl. Vasc. France: 95 (1894)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Prunus domestica ssp. italica (Borkh.) Hegi, inclusive (incl.) , Prunus insititia L., sinonim (s), L., Cent. Pl. I. 1755.

Common names: cibora (Hr), Hirc, D., 1910670, ciborica (Hr), Šulek, B., 18791256, drmoncelj (Hr), Šulek, B., 18791256, kreka (Hr), Šulek, B., 18791256, medunika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trnovača (Hr), Hirc, D., 1910670

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.