Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulsatilla alpina (L.) Delarbre

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pulsatilla (sasa (Hr), Nikolić, T., 201912707, kućika (Hr), Šulek, B., 18791256, poklonac (Hr), Šulek, B., 18791256, poklonec (Hr), Šulek, B., 18791256, sasa (Hr), Domac, R., 19944, sesa (Hr), Šulek, B., 18791256, zvonjača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Auvergne ed. 2, 552 (1800)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Antoine,Antoine Delarbre,De l'Arbre

Synonyms: Anemone alpina L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 539 (1753) , Pulsatilla alpina agg., sinonim (s)

Common names: planinska sasa (Hr), Nikolić, T., 201912707, alpska sasa (Hr), Lakušić, R., 19826043, bijela sasa (Hr), Šugar, I., 19941985, kučika biela (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinska sasa (Hr), Domac, R., 19944, planinska šumarica (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.