Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pulsatilla pratensis (L.) Miller ssp. nigricans (Störck) Zam.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Pulsatilla (sasa (Hr), Nikolić, T., 201912707, kućika (Hr), Šulek, B., 18791256, poklonac (Hr), Šulek, B., 18791256, poklonec (Hr), Šulek, B., 18791256, sasa (Hr), Domac, R., 19944, sesa (Hr), Šulek, B., 18791256, zvonjača (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Feddes Repert. Sp. Nov. Regni Veg. 30(1): 321 (1924)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Miller

Synonyms: Anemone nigricans (Störck) Kern., sinonim (s), (1896) , Anemone pratensis ssp. nigricans (Störck) Hayek, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 30: 321 (1924) , Pulsatilla nigricans Störck, bazionim (baz.), Libell. Pulsat.: 7 (1771) , Pulsatilla pratensis ssp. bohemica Skalický, sinonim (s)

Common names: crnkasta sasa (Hr), Šugar, I., 19941985, tamnocvjeta sasa (Hr), Šugar, I., 19941985, small Pasque flower (En), Grey-Wilson, C.; Blamey, M., 19957399, navadni kosmatinec (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.