Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Pyrus pyraster (L.) Burgsd.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Pyrus (kruška (Hr), Nikolić, T., 201912707, divljak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Anleit. Erzieh. Holzart. 2: 193 (1787)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Friedrich August Ludwig von Burgsdorff

Synonyms: Pyrus achras Gaertn., sinonim (s), Fruct. Sem. Pl. 2: 44 (1791) , Pyrus communis auct. non L., sinonim (s) , Pyrus communis ssp. achras, sinonim (s) , Pyrus communis ssp. pyraster (L.) Asch. et Graebn., sinonim (s), Syn. Mitteleur. Fl. 6(2): 62 (1902) , Pyrus communis var. achras Wallr., sinonim (s) , Pyrus communis var. pyraster L., sinonim (s), Sp. Pl.: 479 (1753) , Pyrus pyraster ssp. achras (Gaertn.) Stohr, sinonim (s) , Pyrus pyraster ssp. pyraster, sinonim (s)

Common names: divlja kruška (Hr), Nikolić, T., 201912707, divlja kruška (Hr), Domac, R., 19944, hruška divja (Hr), Šulek, B., 18791256, krušvić (Hr), Šulek, B., 18791256, trnovača (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.