Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Quercus petraea (Matt.) Liebl.

Order: Fagales Engl.

Family: Fagaceae (bukve (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Quercus (hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast (Hr), Domac, R., 19944, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, želud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Fuld. 403 (1784)

Taxon author(s) 1. Heinrich Gottfried von Mattuschka2. Franz Kaspar(Caspar) Lieblein

Synonyms: Quercus sessiliflora Salisb., sinonim (s), Prodr. Stirp. Horto Chap. Allerton: 392 (1796) , Quercus sessilis Ehrb., sinonim (s) , Qurcus robur Spielart petraea Matt., sinonim (s), Fl. Siles. 2: 375 (1777)

Common names: hrast kitnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, bijel (Hr), Hirc, D., 190467, bjelčić (Hr), Hirc, D., 190467, bjelik (Hr), Hirc, D., 190467, bjelovina (Hr), Šulek, B., 18791256, brdnjak (Hr), Hirc, D., 190467, brđak (Hr), Hirc, D., 190467, graćuvina (Hr), Hirc, D., 190467, gradun (Hr), Hirc, D., 190467, granut (Hr), Hirc, D., 190467, kitnjak (Hr), Domac, R., 19944, ljutik (Hr), Hirc, D., 190467

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.