Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Quercus robur L.

Order: Fagales Engl.

Family: Fagaceae (bukve (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Quercus (hrast (Hr), Nikolić, T., 201912707, hrast (Hr), Domac, R., 19944, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, želud (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 996 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Quercus pedunculata Ehrh., nomen illegitimum (n. illeg.), Beitr. Naturk. 5: 161 (1790) , Quercus pedunculata Hoffm., sinonim (s), Deutschl. Fl. 1. 1791.

Common names: hrast lužnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dub (Hr), Visiani, R., 18425573, dubac (Hr), Šulek, B., 18791256, dubec (Hr), Hirc, D., 190467, dubovina (Hr), Šulek, B., 18791256, hrast lužnik (Hr), Šarić, I., 19021841, hrast lužnjak (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, livadnjak (Hr), Hirc, D., 190467, lužnjak (Hr), Domac, R., 19944, melek (Hr), Hirc, D., 190467, meljak (Hr), Hirc, D., 190467, rast (Hr), Šulek, B., 18791256, stežanj (Hr), Hirc, D., 190467, Sommer-Eiche (De), Anonymus, 19847744, Stiel-Eiche (De), Anonymus, 19847744, common oak (En), Anonymus, 19847744, English oak (En), Anonymus, 19847744

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.