Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ranunculus aquatilis L.

Order: Ranunculales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Ranunculaceae (zubnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žabnjaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, žabnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ranunculus (žabnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, iskrica žuta (Hr), Šulek, B., 18791256, noga jelinska (Hr), Šulek, B., 18791256, noga pivčeva (Hr), Šulek, B., 18791256, opšenica (Hr), Šulek, B., 18791256, orozja noga (Hr), Šulek, B., 18791256, žabjak (Hr), Šulek, B., 18791256, žabnica (Hr), Šulek, B., 18791256, žabnjak (Hr), Domac, R., 19944, žabokrek (Hr), Šulek, B., 18791256, žutnjak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 556 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Batrachium aquatile (L.) Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 127 (1827) , Batrachium carinatum Schur, sinonim (s), Verh. Nat. Brünn 15: 2 (1876) , Batrachium gilibertii Krećz., sinonim (s), Kom., Fl. URSS 7: 336 (1937) , Batrachium mongolicum (Krylov) Krećc., sinonim (s), Kom., Fl. URSS 7: 337 (1937) , Batrachium radians (Revel) Des Moul., sinonim (s), Actes Soc. Linn. Bordeaux 20: (1859) , Ranunculus acutilobus Merino, sinonim (s), Fl. Galicia 1: 38 (1905) , Ranunculus aquatilis ssp. mongolicum Krylov, sinonim (s), Fl. Zap. Sib. 5: 1180 (1931) , Ranunculus aquatilis var. heterophyllus (Weber) DC., sinonim (s), Lam. et DC., Fl. Franç., ed. 3, 4: 984 , Ranunculus carinatus (Schur) Freyn, sinonim (s), Kerner, Sched. Fl. Exs. Austro-Hung. 1: 21. 1881 , Ranunculus heterophyllus Weber, sinonim (s), F. H. Wigg., Prim. Fl. Holsat.: 42 (1780) , Ranunculus longifolius (Rossm.) Hegi, sinonim (s), III. Fl. Mitt.-Eur. 3: 581 (1912) , Ranunculus paucistamineus Tausch. f. Rionii Lagger, sinonim (s) , Ranunculus radians Revel, sinonim (s), Actes Soc. Linn. Bordeaux 19: 120 (1853) , Ranunculus trichophyllus ssp. radians (Revel) Jáv., sinonim (s), Magyar. Fl. 1: 370 (1924)

Common names: vodeni žabnjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, vodeni žabnjak (Hr), Domac, R., 19944, žabnjak štitolistni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.