Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhinanthus minor L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Scrophulariaceae (strupnikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, zijevalice (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rhinanthus (škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, zvonac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Amoen. Acad. 3: 54 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Alectorolophus minor (L.) Wimm. et Grab., sinonim (s), Fl. Schles.: (1840) , Mimulus crista-galli (L.) Scop., sinonim (s) , Rhinanthus balticus U. Schneid., sinonim (s), Wiss. Z. Univ. Greifswald 11: 160 (1962) , Rhinanthus borealis (Sterneck) Druce, inclusive (incl.) , Rhinanthus crista-galli L. p. p., pro-parte sinonim (pp.), Sp. Pl.: 603 (1753) , Rhinanthus minor. ssp. balticus (U. Schneid.) U. Schneid., sinonim (s), Rothm., Exkurs.-Fl. Deutschl., Krit. Bd.: 297 (1963) , Rhinanthus minor. ssp. elatior O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 46: 56 (1939) , Rhinanthus minor. ssp. hercynicus O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 38: 47 (1935) , Rhinanthus minor. ssp. minor, sinonim (s) , Rhinanthus minor. ssp. monticola (Lamotte) O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 46: 56 (1939) , Rhinanthus minor. ssp. rusticulus (Chabert) O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 46: 56 (1939) , Rhinanthus minor. ssp. stenophyllus O. Schwarz, sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. 46: 56 (1939) , Rhinanthus minor. var. elatior Schur, nomen illegitimum (n. illeg.), Enum. Pl. Transsilv.: 511 (1866) , Rhinanthus minor. var. monticola Lamotte, nomen nudum (n. nud.), Prodrom. Fl. Pl. Centr.: 566 (1881) , Rhinanthus minor. var. rusticulus Chabert, sinonim (s), Bull. Herb. Boissier 1899: 512 (1899) , Rhinanthus minor. var. stenophyllus Schur, nomen illegitimum (n. illeg.), Enum. Pl. Transsilv.: 511 (1866) , Rhinanthus nigricans Meinsh, sinonim (s) , Rhinanthus rusticulus (Chab.) Druce, sinonim (s) , Rhinanthus stenophyllus (Schur) Druce, sinonim (s)

Common names: mali škrobotac (Hr), Nikolić, T., 201912707, mali šuškavac (Hr), Domac, R., 19944, sipica (Hr), Šulek, B., 18791256, smedjozeleni škrobotac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, šuškavac (Hr), Hirc, D., 1904661, šuštalina (Hr), Hirc, D., 1904661

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.