Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhodiola rosea L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rhodiola (zlatokorijen (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Sp. Pl 1035 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Rhodiola scopolii Kerner, sinonim (s) , Sedum rhodiola DC., sinonim (s), DC., Pl. Hist. Succ. 1801. , Sedum rosea (L.) Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 1: 326 (1771)

Common names: ružičasti zlatokorijen (Hr), Nikolić, T., 201912707, korien ružice (Hr), Šulek, B., 18791256, ružičasti žednjak (Hr), Domac, R., 19944, roseroot (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.