Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhodothamnus chamaecistus (L.) Rchb.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Ericaceae (vrešnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vrijesovi (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrišnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Rhodothamnus (kaškara (Hr), Nikolić, T., 201912707, patuljasti sleč (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: in Mössler, Handb. Gewächsk. ed. 2: 688 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. (Heinrich Gottlieb) Ludwig Reichenbach

Synonyms: Rhododendron chamaecistus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: patuljasta kaškara (Hr), Nikolić, T., 201912707, kolutasti penišnik (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, patuljasti sleč (Hr), Domac, R., 19944, sleč (Hr), Lakušić, R., 19826043, žbunasta ruža (Hr), Lakušić, R., 19826043

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.