Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rhus typhina L.

Order: Sapindales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Anacardiaceae (vonjače (Hr), Šimić, F., 19807722)

Genus: Rhus (ruj (Hr), Nikolić, T., 201912707, ruj (Hr), Domac, R., 19944, rujevina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Cent. Pl. 2: 14 (1756)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Datisca hirta L., bazionim (baz.), Sp. Pl.: 1037 (1753) , Rhus hirta (L.) Sudw., sinonim (s), Bull. Torrey Bot. Club 19: 81 (1892) , Rhus hirta var. typhina (L.) Farwell, sinonim (s), Rep. Michigan Acad. Sci. 15: 180 (1913) , Rhus viridiflora Poir., sinonim (s)

Common names: runjavi ruj (Hr), Nikolić, T., 201912707, kiseli ruj (Hr), Šafar, J., 19467745, ruj (Hr), Hirc, D., 1906664, rujevina kisela (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, runjavi ruj (Hr), Domac, R., 19944, staghorn sumac (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.