Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ribes nigrum L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Grossulariaceae (grozdače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ogrozdjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ribes (ribiz (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozdić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ribiz (Hr), Domac, R., 19944, smorodina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 201 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: crni ribiz (Hr), Nikolić, T., 201912707, borićak (Hr), Pahlow, M., 19897748, crna ribizla (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, crni čmanjci (Hr), Grlić, Lj., 19845498, crni ribiz (Hr), Domac, R., 19944, crni ribizl (Hr), Pahlow, M., 19897748, grozdić (Hr), Kušan, F., 19562137, grozdić crni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, samorodina (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.