Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ribes rubrum L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Grossulariaceae (grozdače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ogrozdjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ribes (ribiz (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozdić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ribiz (Hr), Domac, R., 19944, smorodina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 200 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ribes vulgare Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Lam. in Lam. & Poir., Encycl. 3. 1789.

Common names: crveni ribiz (Hr), Nikolić, T., 201912707, bimberovo grožje (Hr), Visiani, R., 18521686, borićak (Hr), Šulek, B., 18791256, crvena ribizla (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, crveni ribiz (Hr), Domac, R., 19944, đunđiber (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdiče (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdić (Hr), Grlić, Lj., 19845498, grozdić crljeni (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grozdje ivanjsko (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdje medvidje (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdje petrovsko (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdje svetog Ivana (Hr), Šulek, B., 18791256, grozdjice (Hr), Šulek, B., 18791256, ivanovo groždje (Hr), Šulek, B., 18791256, malinja (Hr), Visiani, R., 18521686, medvjeđe grožđe (Hr), Grlić, Lj., 19845498, ribiz (Hr), Grlić, Lj., 19845498, smorodina (Hr), Visiani, R., 18521686

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.