Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ribes spicatum E. Robson

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Grossulariaceae (grozdače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ogrozdjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ribes (ribiz (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozdić (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ribiz (Hr), Domac, R., 19944, smorodina (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in With. ed. Stokes, Arr. Br. Pl. ed. 3, 2: 265 (1796)

Taxon author(s) 1. Edward Robson

Synonyms: Ribes pubescens etc., inclusive (incl.) , Ribes rubrum auct. non L. s. str., sinonim (s) , Ribes rubrum sensu Janez et auct., non L., sinonim (s) , Ribes sativum Syme, sinonim (s) , Ribes scandicum Hedl., sinonim (s), Bot. Not. 1901: 99 (1901) , Ribes schlechtendalii Lange, sinonim (s), Index Seminum Hort. Havn. Adnot.: 31 (1870) , Ribes sylvestre (Lam.) Mert. et Koch, sinonim (s)

Common names: klasasti ribiz (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.