Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rorippa amphibia (L.) Besser

Order: Brassicales Bromhead

Family: Brassicaceae (krstašice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Rorippa (grbač (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grbak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Pl. Volhyn. 103 (1822)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Wilibald Swibert Joseph Gottlieb von Besser

Synonyms: Brachiolobos amphibius (L.) All., sinonim (s), All., Fl. Pedem. 1. 1785. , Caroli-Gmelina lancifolia P. Gaertn., B. Mey. et Scherb., nomen illegitimum (n. illeg.), Oekonom.-Techn. Fl. Wetterau 2: 468 (1800) , Nasturtium amphibium (L.) R. Br., sinonim (s), R. Br. in Aiton, Hortus Kew., ed. 2, 4. 1812. , Sisymbrium amphibium L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl., ed. 1. 1753. , Sisymbrium amphibium var. aquaticum L., sinonim (s), Sp. Pl.: 657 (1753) , Sisymbrium amphibium var. terrestre L., sinonim (s), Sp. Pl.: 657 (1753)

Common names: amfibijski grbač (Hr), Nikolić, T., 201912707, amfibijski grbak (Hr), Domac, R., 19944, dragušac korienasti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.