Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rosa pimpinellifolia L.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rosa (ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, rosa (Hr), Šulek, B., 18791256, rusula (Hr), Šulek, B., 18791256, ruža (Hr), Domac, R., 19944, ružar (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10, 2: 1062 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Rosa cinnamomea auct. non L., sinonim (s) , Rosa gentilis Sternb., sinonim (s), Sternb. in Flora 9(Beil.). 1826. , Rosa myriacantha DC., sinonim (s), DC., Fl. Franç. 4(2). 1805. , Rosa myriacantha Lam. et DC., sinonim (s), Fl. Franc., ed. 3, 4: 439 (1805) , Rosa pimpinellifolia ssp. pimpinellifolia, sinonim (s) , Rosa pimpinellifolia ssp. spinosissima (L.) Lemke, sinonim (s) , Rosa pimpinellifolia var. mitissima (C.C.Gmel.) W.D.J.Koch, ? (dvojbeno), Syn. fl. germ. helv., ed.1, 1: 223. 1836 , Rosa pimpinellifolia var. spinosissima (L.) W.D.J.Koch, ? (dvojbeno), Syn. fl. germ. helv., ed.1, 1: 222. 1836 , Rosa spinosissima L., sinonim (s), Sp. Pl.: 491 (1753)

Common names: sitnolistna ruža (Hr), Nikolić, T., 201912707, ruža sitnolistna (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ruža šćetkasta (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, trnovita ruža (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.