Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus discolor Weihe et Ness

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Rubi Germ. 30 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl Ernst August Weihe2. Helge Ness

Synonyms: Rubus armeniacus Focke, sinonim (s) , Rubus karstianus Borbás, sinonim (s) , Rubus macrostemon Focke, sinonim (s) , Rubus praecox ssp. macrostemon (Focke) Hayek, sinonim (s) , Rubus procerus P. J. Müller, sinonim (s)

Common names: raznobojna kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.