Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus hirtus Waldst. et Kit.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Pl. Rar. Hung. 2: 150 (1803-4)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel

Synonyms: Rubus erytrostachys (Sabr.) Sabr. ex Halacsy, inclusive (incl.) , Rubus guentheri Weihe et Nees, inclusive (incl.) , Rubus hercynicus G. Braun ex Focke, inclusive (incl.) , Rubus kaltenbachii Metsch., inclusive (incl.) , Rubus latifrons (Progel) Hayek, inclusive (incl.) , Rubus minutiflorus P. J. Müller, inclusive (incl.) , Rubus plusiacanthus Borbás ex Sudre, inclusive (incl.)

Common names: oštrodlakava kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kupina kosmata (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, oštrodlakava kupina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.