Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus heteromorphus Ripart ex Genev.

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Mem. Soc. Acad. (Angers) 24: 255 (1868)

Taxon author(s) 1. Jean Baptiste Marie Joseph Solange Eug`ene Ripart2. Léon Gaston Genevier

Synonyms: Rubus amoenus Port. non Koehler, sinonim (s) , Rubus dalmatinus A. i G., sinonim (s) , Rubus dalmatinus Tratt. ex Focke, sinonim (s) , Rubus fruticosus var. dalmatinus Tratt., sinonim (s) , Rubus heteromorphus Ripart ex Genev., sinonim (s)

Common names: dalmatinska kupina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.