Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ambrosia maritima L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ambrosia (limundžik (Hr), Nikolić, T., 201912707, ambrozija (Hr), Horvatić, S., 19541819, limundžik (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 988 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: primorski limundžik (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorka metva (Hr), 18471006, komunika mačja (Hr), Šulek, B., 18791256, kunja (Hr), 18471006, kunja opaš (Hr), Šulek, B., 18791256, matrik bjeli (Hr), 18471006, opak (Hr), 18471006, opaš (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin crni (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin čarni (Hr), 18471006, pomočnik (Hr), 18471006, ugarska metva (Hr), 18471006, vela meta (Hr), Šulek, B., 18791256, zvonika (Hr), 18471006

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.