Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus macrophyllus Weihe et Nees

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Rubi Germ. 35 (1824)

Taxon author(s) 1. Carl Ernst August Weihe2. Christian Gottfried Daniel,Christian Gottfried Daniel Nees,Christian Gottfried Daniel Nees von Nees von Esenbeck,Esenbeck,Nees

Synonyms: Rubus acmophyllus Foerster, sinonim (s), Fl. Regierungsbez. Aachen: 103 (1878) , Rubus bremon E. H. L. Krause, nomen illegitimum (n. illeg.), E. H. L. Krause in Bot. Jahrb. Syst. 16(4-5; Beibl. 39). 1893. , Rubus macrophylloides Utsch, sinonim (s), Utsch in Baenitz, Herb. Eur. 1897. , Rubus megaphyllus P. J. Müll., sinonim (s), P. J. Müll. in Flora 42. 1859. , Rubus piletostachys Gren. et Godr., inclusive (incl.) , Rubus polyphyllus Foerster, sinonim (s), Fl. Regierungsbez. Aachen: 104 (1878) , Rubus vulgaris ssp. macrophyllus (Weihe et Nees) Schübl. et Martens, sinonim (s) , Rubus wimmeri Weihe, sinonim (s), Weihe in Wimmer & Grabowski, Fl. Siles. 2(1). 1829.

Common names: velikolisna kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.