Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ammophila arenaria (L.) Link

Order: Poales Small

Family: Poaceae (trave (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ammophila (ševar (Hr), Nikolić, T., 201912707, milava (Hr), Domac, R., 19944, ševar (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Hort. Berol. 1: 105 (1827)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Ammophila arundinacea Host, nomen illegitimum (n. illeg.), Icon. Descr. Gram. Austriac. 4: 24 (1809) , Arundo arenaria L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753. , Calamagrostis arenaria (L.) Roth, sinonim (s), Roth in Adans., Fam. Pl. 2. 1763. , Phalaris ammophila Link, sinonim (s), Enum. Pl. Hort. Reg. Bot. Berol. 1: 66 (1821) , Psamma arenaria (L.) Roem. et Schult., sinonim (s), Syst. Veg. (ed. 15 bis) 2: 845 (1817.) , Psamma littoralis P.Beauv., sinonim (s), Ess. Agrostogr. 144, 176, t. 6, f. 1 (1812)

Common names: pješčarski ševar (Hr), Nikolić, T., 201912707, pješčarska milava (Hr), Domac, R., 19944, ševar (Hr), Kvakan, P., 19527738, Marram grass (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.