Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Rubus ulmifolius Schott

Order: Rosales Bercht. et J. Presl

Family: Rosaceae (ružače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ružatice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, ruže (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Rubus (kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagodnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, kupina (Hr), Domac, R., 19944, kupinjača (Hr), Šulek, B., 18791256, ostruga (Hr), Haračić, A., 1894783)

Place of publishing: Isis 1818, 821 (1818)

Taxon author(s) 1. Heinrich Wilhelm Schott

Synonyms: Rubus amoenus Port. non Koehler, sinonim (s) , Rubus crispulus Gand., sinonim (s), Gand. in Mém. Soc. Émul. Doubs, sér. 5 8. 1884. , Rubus discolor sensu Syme non Weihe et Nees, sinonim (s) , Rubus discolor Weihe et Nees, sinonim (s), Rubi Germ.: 46, t.20 (1825) , Rubus lejeunei Weihe ex Laj., nomen illegitimum (n. illeg.), Rev. Fl. Spa: 100 (1825) , Rubus oculus-junonis Gand., sinonim (s), Gand. in Mém. Soc. Émul. Doubs, sér. 5 8. 1884. , Rubus rusticanus Mercier, sinonim (s), (1861) , Rubus siculus C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Fl. Sicul. 1. 1826. , Rubus tridentinus Evers, sinonim (s), Evers in Deutsche Bot. Monatsschr. 13. 1895.

Common names: seoska kupina (Hr), Nikolić, T., 201912707, kupina (Hr), Visiani, R., 18521686, seoska kupina (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.