Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anagallis arvensis L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Anagallis (krivičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, krika (Hr), Domac, R., 19944, krikica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krivičica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 148 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anagallis arvensis fo. azurea Hyl., sinonim (s), Uppsala Univ. Arsskr. 7: 256 (1945) , Anagallis arvensis fo. carnea (Schrank) Lüdi, sinonim (s) , Anagallis arvensis L. ssp. carnea (Schrank) GusşEul. et Morariu, sinonim (s) , Anagallis arvensis L. ssp. monelli Arcang., sinonim (s) , Anagallis arvensis L. ssp. parviflora (Hoffmanns. et Link) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 573. 1882 , Anagallis arvensis ssp. latifolia (L.) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital., ed. 2: 456. 1894 , Anagallis arvensis ssp. micrantha (Gren. & Godr.) Rouy, sinonim (s), Les Quartre Flores de la France 717. 1937. , Anagallis arvensis ssp. micrantha (Hoffmanns. & Link) P. Fourn., sinonim (s), Quatre Fl. France: 717. 1937 , Anagallis arvensis ssp. phoenicea Vollm., sinonim (s), Ber. Bayer. Bot. Ges. 9: 44 (1904) , Anagallis arvensis ssp. platyphylla (Baudo) Batt., sinonim (s), Batt. & Trab., Fl. Algérie 1: 723. 1890 , Anagallis arvensis var. caerulea (L.) Gouan, sinonim (s), Gouan, Fl. Monsp. 1765. , Anagallis arvensis var. phoenicea Gouan, sinonim (s) , Anagallis caerulea L., sinonim (s), L., Amoen. Acad. 4. 1759. , Anagallis carnea Schrank, sinonim (s), Schrank, Baier. Fl. 1. 1789. , Anagallis latifolia L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Anagallis mas Vill., sinonim (s) , Anagallis parviflora Hoffmans. et Link, sinonim (s), Fl. Portug. 1: 325. 1813 , Anagallis phoenicea Scop., nomen illegitimum (n. illeg.), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 1. 1771. , Anagallis platyphylla Baudo, sinonim (s), Baudo in Ann. Sci. Nat., Bot., ser. 2, 20. 1843. , Anagallis pulchella Salisb., sinonim (s) , Lysimachia arvensis f. latifolia (L.) B. Bock, sinonim (s), B. Bock in Bull. Soc. Bot. Centre-Ouest 42. 2012.

Common names: poljska krivičica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bašelak divji (Hr), Šulek, B., 18791256, crljena krikica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krika (Hr), 18471006, krivča (Hr), Šulek, B., 18791256, krivčica (Hr), Šulek, B., 18791256, krivičica (Hr), 18471006, krupnik (Hr), 18471006, kupinik (Hr), 18471006, kurje oko (Hr), Šulek, B., 18791256, mičakinja (Hr), 18471006, mišakinja (Hr), Šulek, B., 18791256, mišinak (Hr), 18471006, mokrica crljena (Hr), Šulek, B., 18791256, mužjakovina (Hr), Šafar, J., 19467745, očica (Hr), 18471006, pelenika (Hr), Šulek, B., 18791256, poljska krika (Hr), Domac, R., 19944, poljska krika (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, poljska krivičica (Hr), Domac, R., 19944, skrika (Hr), Šulek, B., 18791256, širolistna krikica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, vidac (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, vidovčica (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, zelenika (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.