Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ruppia maritima L.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Ruppiaceae

Genus: Ruppia (teglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, rupija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 127 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ruppia brachypus J. Gay, sinonim (s), Coss., (1848) , Ruppia maritima ssp. brachypus (Coss.) A. Löve, sinonim (s) , Ruppia maritima var. brevirostris C. Agardh, sinonim (s), Fysiogr. Sällskap. Arsberätt: 37 (1823) , Ruppia maritima var. rostrata C. Agardh, sinonim (s), Fysiogr. Sällskap. Arsberätt: 37 (1823) , Ruppia rostellata Koch, sinonim (s), Rchb., Iconogr. Bot. Pl. Crit. 2: 66 (1824)

Common names: primorska teglica (Hr), Nikolić, T., 201912707, primorska rupija (Hr), Domac, R., 19944, rupija (Hr), Horvatić, S., 19541819

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.