Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sagina saginoides (L.) H. Karst.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Caryophyllaceae (karanfili (Hr), Horvatić, S., 19541819, klinčići (Hr), Šarić, I., 19021841)

Genus: Sagina (čvorika (Hr), Nikolić, T., 201912707, čvorika (Hr), Domac, R., 19944, tustika (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Deutsche Fl. 539 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Gustav Karl Wilhelm Hermann Karsten

Synonyms: Sagina linnaei C. Presl, sinonim (s), C. Presl, Reliq. Haenk. 2. 1831. , Sagina macrocarpa (Reichenb.) J. Maly, sinonim (s) , Sagina saginoides ssp. macrocarpa (Rchb.) Soó, sinonim (s) , Sagina saginoides ssp. saginoides, sinonim (s) , Sagina saginoides var. macrocarpa (Rchb.) Moss, sinonim (s) , Sagina saginoides var. saginoides, sinonim (s) , Sagina saxatilis Wimmer, sinonim (s) , Spergella macrocarpa Rchb., sinonim (s) , Spergula saginoides L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1. 1753.

Common names: planinska čvorika (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska čvorika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.