Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sagittaria sagittifolia L.

Order: Alismatales R. Br. ex Bercht. et J.Presl

Family: Alismataceae (žabočuni (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Genus: Sagittaria (strelica (Hr), Nikolić, T., 201912707, strelica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 993 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sagittaria alpina Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 4: 410 (1805) , Sagittaria aquatica var. minor (Mill.) Gray, sinonim (s), Nat. Arr. Br. Pl. 2: 216 (1821) , Sagittaria heterophylla Schreb., sinonim (s), Schweigg. et Körte, Fl. Erlang. 2: 119 (1811) , Sagittaria minor Mill., sinonim (s), Gard. Dict., ed. 8: no. 2 (1768) , Sagittaria natans Pallas, sinonim (s), Reise 3: 77 (1778) , Sagittaria sagittifolia var. stratiotoides Bolle, sinonim (s), Verh. Bot. Ver. Mark. Brand. 3: 164 (1861) , Sagittaria sagittifolia var. vallisneriifolia Coss. et Germ., sinonim (s), Fl. France 3: 167 (1855)

Common names: obična strelica (Hr), Nikolić, T., 201912707, obična strelica (Hr), Domac, R., 19944, strelica (Hr), Horvatić, S., 19541819, strila vodena (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.