Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salix x fragilis L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Salicaceae (vrbe (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrbine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Salix (vrba (Hr), Nikolić, T., 201912707, opača (Hr), Šulek, B., 18791256, vrba (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1017 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Salix decipiens Hoffm., sinonim (s), Sal. 2: 2, t.31 , Salix fragilis var. decipiens (Hoffm.) W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 643 (1837) , Salix fragilis var. fragilis, sinonim (s) , Salix fragilis var. furcata Ser. ex Gaudin, sinonim (s), Fl. Helv. 6: 213 (1830) , Salix fragilis var. russelliana W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv.: 643 (1837) , Salix russelliana Sm., sinonim (s), Fl. Brit. 3: 1043 (1804)

Common names: krhka vrba (Hr), Nikolić, T., 201912707, krhka vrba (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.