Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salix viminalis L.

Order: Malpighiales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Salicaceae (vrbe (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrbine (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Salix (vrba (Hr), Nikolić, T., 201912707, opača (Hr), Šulek, B., 18791256, vrba (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 1021 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Salix gmelini auct., sinonim (s) , Salix linearis Turcz., sinonim (s), Turcz. in Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 27. 1854. , Salix rossica Nasarow, sinonim (s), Nasarow in Komarov, Fl. URSS 5. 1936. , Salix veriviminalis Nasarow, sinonim (s), Nasarow in Komarov, Fl. URSS 5. 1936.

Common names: košaračka vrba (Hr), Nikolić, T., 201912707, bekva (Hr), Šulek, B., 18791256, košaračka vrba (Hr), Domac, R., 19944, vengovina (Hr), Šulek, B., 18791256, vezovi (Hr), Visiani, R., 18425573, vrba crna (Hr), Šulek, B., 18791256, vrba črljena (Hr), Šulek, B., 18791256, vrba črna (Hr), Šulek, B., 18791256, zukva (Hr), Šulek, B., 18791256, žukva (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.