Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salsola kali L.

Order: Caryophyllales Takht.

Family: Chenopodiaceae (lobode (Hr), Horvatić, S., 19541819, lobodnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Salsola (solnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, solnjača (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 222 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Salsola acicularis Salisb., nomen illegitimum (n. illeg.), Prodr. stirp. chap. Allerton: 153 (1796) , Salsola aptera Iljin, sinonim (s) , Salsola decumbens Lam., nomen illegitimum (n. illeg.), Fl. Franç. 3: 241 (1779) , Salsola pontica (Pall.) Iljin, sinonim (s) , Salsola praecox Litv., sinonim (s) , Salsola turgida Dumort., sinonim (s), Fl. Belg.: 23 (1827)

Common names: bodljikava solnjača (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljikava solnjača (Hr), Horvatić, S., 19541819, caklenjača (Hr), Šulek, B., 18791256, caklinica (Hr), Šulek, B., 18791256, kalijska solnjača (Hr), Domac, R., 19944, omakalj (Hr), Šulek, B., 18791256, slanica (Hr), Anonymus, 19847744, solnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, Salzkraut (De), Anonymus, 19847744, prickly saltwort (En), Blamey, M.; Grey-Wilson, C., 19937398, Russian thistle (En), Anonymus, 19847744, saltwort (En), Anonymus, 19847744, tumbleweed (En), Anonymus, 19847744, soude (Fr), Anonymus, 19847744, kalijeva solinka (Sn), Trpin, D.; Vreš, B., 19957404

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.