Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia glutinosa L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 26 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: ljepljiva kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, kopriva mrtva (Hr), Šulek, B., 18791256, ljepkasta kadulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, ljepljiva kadulja (Hr), Domac, R., 19944, ljepljiva žalfija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.