Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia officinalis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 23 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Common names: ljekovita kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, kadulja (Hr), 18471006, krastatica (Hr), 18471006, kuš divji (Hr), Šulek, B., 18791256, ljekovita kadulja (Hr), Domac, R., 19944, ljekovita žalfija (Hr), Domac, R., 19944, mirisava kadulja (Hr), Domac, R., 19944, mirisava žalfija (Hr), Domac, R., 19944, narugvana kadulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, pelin (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Šimić, F., 19807722, pelin pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, prava kadulja (Hr), Pahlow, M., 19897748, slavulja (Hr), 18471006, šalvija (Hr), Šulek, B., 18791256, žalfija (Hr), Šimić, F., 19807722, žalvija (Hr), Šulek, B., 18791256, Gartensalbei (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Königssalbei (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Salbei (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, shop-sage (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sauge (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, serve (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, toute-bonne (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, šalfei (Ru), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.