Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia pratensis L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 25 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Salvia tenorei Spreng., sinonim (s)

Common names: livadna kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, baburina velika (Hr), Šulek, B., 18791256, divlja žalfija (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, ivanovo zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, kadulja divja (Hr), Šulek, B., 18791256, kuš divji (Hr), Šulek, B., 18791256, livadna kadulja (Hr), Domac, R., 19944, livadna žalfija (Hr), Domac, R., 19944, livadni kuš (Hr), Kušan, F., 19562137, malolistana kadulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, prošenica (Hr), Šulek, B., 18791256, salvac (Hr), Šulek, B., 18791256, stivansko zelje (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.