Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia sclarea L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 27 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Salvia lucana Cavara et Grande, sinonim (s)

Common names: muškatna kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, cviće ivanovo (Hr), Šulek, B., 18791256, ivanovo zelje (Hr), 18471006, ivanja trava (Hr), Šulek, B., 18791256, ivanje cviće (Hr), Šulek, B., 18791256, ivanje cvijeće (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, ivanje zelje (Hr), Šulek, B., 18791256, ivanjsko cvijeće (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, medenac (Hr), Šulek, B., 18791256, muškatna kadulja (Hr), Domac, R., 19944, muškatna žalfija (Hr), Domac, R., 19944, muškatnica (Hr), Šulek, B., 18791256, prosvitlica (Hr), Šulek, B., 18791256, prošnjica (Hr), Šulek, B., 18791256, prženica (Hr), Šulek, B., 18791256, ružičasta kadulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, siljena (Hr), Šulek, B., 18791256, skrletna žalfija (Hr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, svetoivanska pšenica (Hr), Šulek, B., 18791256, svetoivansko zeljce (Hr), Šulek, B., 18791256, trava svetog Ivana (Hr), Šulek, B., 18541730, zelje ivanjsko (Hr), Šulek, B., 18791256, Muskateller-kraut (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Muskatellersalbei (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, Scharlach (De), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, clary sage (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, clary-wort (En), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, orvale (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757, sclaree (Fr), Šilješ, I.; Grozdanić, Đ.; Grgesina, I., 19927757

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.