Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Salvia verbenaca L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Salvia (kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, čubar (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kadulja (Hr), Domac, R., 19944, žalfija (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 25 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Salvia catroveria Ten., sinonim (s) , Salvia clandestina Briq., sinonim (s) , Salvia clandestina L., sinonim (s), Sp. Pl. ed. 2. 1762. , Salvia horminoides Pourr., sinonim (s) , Salvia multifida Sm., sinonim (s) , Salvia oblongata Vahl., sinonim (s) , Salvia rhodantha Zefirov, sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. battandieri Maire, sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. clandestina (L.) Briq., sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. focteus Maire, sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. horminoides (Pourr.) Nyman, sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. multifida (Sm.) Briq., sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. ochroleuca (Cosson) Maire, sinonim (s) , Salvia verbenaca ssp. sabuticola (Pomel) Quézel et Santo comb. inval., sinonim (s)

Common names: sitnocvjetna kadulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, baburina mala (Hr), Šulek, B., 18791256, dronjasta kadulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, krupnik (Hr), Šulek, B., 18791256, sitnocvjetna kadulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, sporišasta kadulja (Hr), Domac, R., 19944, sporišasta žalfija (Hr), Domac, R., 19944, trbušac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.