Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sambucus ebulus L.

Order: Dipsacales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Caprifoliaceae (kozokrvnice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sambucus (bazga (Hr), Nikolić, T., 201912707, bazga (Hr), Domac, R., 19944, zova (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sp. Pl. 269 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Ebulum humile Garcke, sinonim (s), Fl. N. Mitt.-Deutschland, ed. 7 184. 1865 , Ebulus humile Garcke, sinonim (s), Fl. N. Mitt.-Deutschland, ed. 7: 184 (1865) , Sambucus ebulus ssp. ebulus, sinonim (s)

Common names: bazga abdovina (Hr), Nikolić, T., 201912707, abdovina (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, aloga (Hr), Hirc, D., 190467, apta (Hr), Šulek, B., 18791256, aptika (Hr), Hirc, D., 190467, aptovina (Hr), Grlić, Lj., 19845498, bazdovina divja (Hr), Šulek, B., 18791256, bazg (Hr), Šulek, B., 18791256, boli dugi (Hr), Šulek, B., 18791256, bukvica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, burjan (Hr), Gelenčir, J.; Gelenčir, J., 19917678, crnoglavac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, grozdasti dubačac (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, habad (Hr), Šulek, B., 18791256, habat (Hr), Šulek, B., 18791256, habatina (Hr), Visiani, R., 18521686, habdovina (Hr), Šulek, B., 18791256, hapat (Hr), Šulek, B., 18791256, hapta (Hr), Šulek, B., 18791256, haptan (Hr), Šulek, B., 18791256, haptovina (Hr), Visiani, R., 18521686, hebed (Hr), Šulek, B., 18791256, hebet (Hr), Šulek, B., 18791256, hobed (Hr), Šulek, B., 18791256, hvabat (Hr), Šulek, B., 18791256, kabat (Hr), Šulek, B., 18791256, marulja (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, matočina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, obad (Hr), Šulek, B., 18791256, sanbak (Hr), Šulek, B., 18791256, sikavica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, smrdeljina (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdeljna (Hr), Šulek, B., 18791256, smrdljiva bazga (Hr), Pahlow, M., 19897748

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.