Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Samolus valerandi L.

Order: Ericales Bercht. et J. Presl

Family: Primulaceae (jaglaci (Hr), Horvatić, S., 19541819, jaglikovice (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, vesnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Samolus (opojan (Hr), Nikolić, T., 201912707, opojan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 171 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Anagallis aquatica Erndl., sinonim (s) , Anagallis maritima Gmel., sinonim (s) , Samolus aquaticus Lam., sinonim (s) , Samolus bracteatus Stokes, sinonim (s) , Samolus caulescens Willd., sinonim (s) , Samolus geniculatus Dulac, sinonim (s) , Samolus parviflorus Raf., sinonim (s)

Common names: lopatasti opojan (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopatasti opojan (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, opojan (Hr), Horvatić, S., 19541819, žilavac (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.