Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scutellaria alpina L.

Order: Lamiales Bromhead

Family: Lamiaceae (usnače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132, usnjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Genus: Scutellaria (šišak (Hr), Nikolić, T., 201912707, grozničnica (Hr), Domac, R., 19944, šišak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 599 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Scutellaria alpina ssp. jabalambrensis Rivas Martinez et al., sinonim (s) , Scutellaria jabalambrensis Pau nom. inval., sinonim (s)

Common names: planinski šišak (Hr), Nikolić, T., 201912707, alpska grozničica (Hr), Lakušić, R., 19826043, ljubičasti šišak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, planinska grozničnica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.