Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum rupestre L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 431 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Petrosedum reflexum (L.) Grulich, sinonim (s), Preslia 56: 41 (1984) , Petrosedum rupestre (L.) Grulich, sinonim (s) , Petrosedum rupestre (L.) Velayos, sinonim (s), Anales Jard. Bot. Madrid 45: 584 (1989) , Petrosedum rupestre ssp. reflexum (L.) Velayos, sinonim (s), Anales Jard. Bot. Madrid 45: 585 , Sedum albescens Huw., sinonim (s) , Sedum glaucum Sm., sinonim (s) , Sedum recurvatum Rchb., sinonim (s) , Sedum reflexum L., sinonim (s), Fl. Suec., ed. 2: 463 (1755) , Sedum rupestre auct., pro-parte sinonim (pp.) , Sedum rupestre ssp. albescens (Haw.) Fourn., sinonim (s) , Sedum rupestre ssp. reflexum (L.) Hegi et E. Schmid, sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 4: 541 (1922)

Common names: stjenoviti žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, stjenoviti žednjak (Hr), Domac, R., 19944, zebrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak zavinuti (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.