Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sedum telephium L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sedum (žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, hirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, soberika (Hr), Šulek, B., 18791256, sobrica (Hr), Šulek, B., 18791256, žednjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 430 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Hylotelephium purpureum (L.) Holub, sinonim (s), Preslia 51: 281 (1979) , Hylotelephium telephium (L.) Ohba, sinonim (s), Bot. Mag. (Tokyo) 90: 53 (1977) , Sedum purpurascens (Tausch) W. D. J. Koch, sinonim (s), Syn. Fl. Germ. Helv., ed. 2: 284 (1843) , Sedum purpureum (L.) Schult., sinonim (s), Oesterr. Fl. ed. 2 1: 686 (1814) , Sedum telephium ssp. purpureum (L.) Schinz et R. Keller, sinonim (s), Fl. Schweiz, ed. 3, 1: 255 (1909) , Sedum telephium var. purpureum L., sinonim (s), Sp. Pl.: 430 (1753)

Common names: debeli žednjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babin tobolac (Hr), Šulek, B., 18791256, balan (Hr), Šulek, B., 18791256, bobika (Hr), Šulek, B., 18791256, bobište (Hr), Šulek, B., 18791256, bobnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, bobnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, bobonjak (Hr), Šulek, B., 18791256, bobovac (Hr), Šulek, B., 18791256, bobovnik (Hr), Šulek, B., 18791256, bobovnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, bobunjak (Hr), Šulek, B., 18791256, bradavnjača (Hr), Šulek, B., 18791256, crnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, čirnik (Hr), Kušan, F., 19562137, čirnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, debeli list (Hr), Šulek, B., 18791256, kokoška (Hr), Šulek, B., 18791256, kotolog (Hr), Šulek, B., 18791256, list debeli (Hr), Šulek, B., 18791256, podkišla (Hr), Šulek, B., 18791256, tošć (Hr), Šulek, B., 18791256, tuša (Hr), Šulek, B., 18791256, tušć (Hr), Šulek, B., 18791256, live-forever (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747, orphine (En), Elias, T. S.; Dykeman, P. A., 19907747

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.