Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Sempervivum tectorum L.

Order: Saxifragales Bercht. et J. Presl

Family: Crassulaceae (tustike (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Sempervivum (čuvarkuća (Hr), Nikolić, T., 201912707, čuvarkuća (Hr), Domac, R., 19944, netres (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 464 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Sempervivum alpinum Griseb. et Schenk, sinonim (s) , Sempervivum andreanum Wall., sinonim (s) , Sempervivum arvernense Lecoq et Lamotte., inclusive (incl.) , Sempervivum glaucum Ten., sinonim (s), Ten., Index Sem. Horti Neap. 1830. 1830. , Sempervivum schottii Baker, sinonim (s), Baker in Gard. Chron. ser. 2, 2. 1874. , Sempervivum tectorum ssp. schottii (Baker) Wettst., sinonim (s), Hegi, III. Fl. Mitt.-Eur. 4: 548 (1922)

Common names: planinska čuvarkuća (Hr), Nikolić, T., 201912707, artičok divlji (Hr), Haračić, A., 1894783, cmilić (Hr), Šulek, B., 18791256, cmio (Hr), Šulek, B., 18791256, čuhakuć (Hr), Šulek, B., 18791256, čuvarkuća (Hr), Hirc, D., 1909669, natresk (Hr), Šulek, B., 18791256, nedotresk (Hr), Šulek, B., 18791256, netres (Hr), Hirc, D., 1909669, netres čuvarkuća (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, netresak (Hr), Šulek, B., 18791256, netrest (Hr), Šulek, B., 18791256, netrisak (Hr), Šulek, B., 18791256, ozluživ (Hr), Šulek, B., 18791256, pazikuća (Hr), Šulek, B., 18791256, planinska čuvarkuća (Hr), Domac, R., 19944, pod-silu-živ (Hr), Šulek, B., 18791256, rebarac (Hr), Šulek, B., 18791256, rosa gospina (Hr), Hirc, D., 1909669, rosa u zlu dobra (Hr), Hirc, D., 1909669, rusa u zlu dobra (Hr), Šulek, B., 18791256, semperviva vela (Hr), Šulek, B., 18791256, smiljak (Hr), Šulek, B., 18791256, smilje divje (Hr), Šulek, B., 18791256, šešarke (Hr), Šulek, B., 18791256, treset (Hr), Šulek, B., 18791256, u zlu dobar (Hr), Šulek, B., 18791256, u zlu živa (Hr), Šulek, B., 18791256, ušna (Hr), Šulek, B., 18791256, uzluživa (Hr), Pahlow, M., 19897748, vazdaživ (Hr), Hirc, D., 1909669, vazdaživa (Hr), Pahlow, M., 19897748, zaušnik (Hr), Hirc, D., 1909669, žednjak (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.