Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tephroseris tenuifolia (Gaudin) Holub

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Tephroseris (mličika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Folia Geobot. Phytotax. 8: 174 (1973)

Taxon author(s) 1. Jean François Aimée Gottlieb Philippe Gaudin2. Josef Ludwig Holub

Synonyms: Senecio brachychaetus DC., sinonim (s) , Senecio gaudinii Gremli, sinonim (s) , Senecio ovirensis (Koch) DC., inclusive (incl.) , Senecio ovirensis ssp. gaudinii (Gremli) Cufod., sinonim (s), Repert. Spec. Nov. Regni Veg. Beih. 70: 152 (1933)

Common names: tankolistna mličika (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.